Akumulatory

Problemy z akumulatorami pojawiają się zwłaszcza zimą. Gdy temperatura powietrza spada znacznie poniże 0 stopni Celsjusza wiele aut ma problem, by w ogóle ruszyć z miejsca. Szczególnie, gdy parkują na mrozie, co znacznie osłabia działanie akumulatora. Bywa także, że akumulator rozładuje się przez nasze własne zaniedbanie, na przykład, gdy zostawimy samochód z włączonymi światłami na parkingu. Zwykle takim sytuacjom łatwo zaradzić, wystarczy naładować niesforny element. Czasami jednak, gdy problem z akumulatorem jest naprawdę poważny, konieczna może się okazać kompleksowa wymiana.

Problemy z akumulatorem można zauważyć po tym, że rozrusznik słabo chodzić, auto odpala się z trudem lub w ogóle się nie odpala. Oczywiście najpierw trzeba sprawdzić, czy problem rzeczywiście dotyczy baterii i czy nie wyrzucimy sprawnego jeszcze urządzenia. W samochodzie akumulator nadaje się do wymiany co kilka lat i nawet nowsze i bardziej nowoczesne modele muszą niestety liczyć się z tym, że problem w końcu się pojawi. Zwłaszcza w samochodach, które poruszają się na krótkich trasach, w mieście i w przypadku aut bogato wyposażonych w rożne dodatkowe akcesoria. Jeśli okaże się, ze jednak niezbędna jest wymiana, warto udać się do specjalisty. Akumulatory oferowane są w bardzo różnych sklepach, nawet większe supermarkety mają dość bogaty wybór w swoim asortymencie, jednak kupowanie akumulatora bez konsultacji ze specjalistą może się skończyć bardzo źle i z pewnością nie przysłuży się naszemu autu.

Oczywiście lepiej działa też markowa bateria, a że jest to różnica jedynie kilkudziesięciu złotych warto zainwestować w trwalsze elementy.