Co warto wymienić w samochodzie zawczasu?

Wiele samochodów jeżdżących po polskich drogach to auta używane, często kilkuletnie lub nawet liczące kilkanaście wiosen. Oczywiście, jeśli są odpowiednio zadbane mogą poruszać się równie sprawnie, jak modele prostu z salonów, jednak, by osiągnąć taki efekt o auto trzeba należycie dbać. Nie wystarczy więc jedynie napełniać bak i co jakiś czas wybrać się na myjnię.

Lakiery samochodowe Profix Od dziś istnieje możliwość kupna Części seat alhambra

Najważniejszą częścią samochodu są jego części i to ich przegląd jest kluczowy dla naszego bezpieczeństwa i sprawnego poruszania się po drogach. Podobno zastanawiając się nad generalnym remontem auta możemy podzielić jego części na dwa rodzaje – te, które koniecznie trzeba wymieniać i te, które z wymianą mogą poczekać, przynajmniej do czasu najbliższego przeglądu. Wymieniać musimy regularnie i obowiązkowo – olej, filtry powietrza i paliwa, pasek rozrządu (z napinaczami oraz pompą wody, gdy ta jest napędzana paskiem rozrządu), świece oraz płyny w układzie chłodzenia.

Sprzedający samochód może oczywiście twierdzić, że jest on „jak nowy” i że żadna z powyższych części wymiany nie wymaga. Nie słuchajmy go, o ile nie pokaże nam wyraźnego dowodu, że niedawno wszystkie te części przeszły generalną wymianę. W jeździe samochodem najważniejsze i kluczowe jest nasze bezpieczeństwo, trzeba więc wyjątkowo dbać o nawet najmniejszy szczegół.

A poza tym zbytnie przeforsowanie tych elementów może doprowadzić do dalszej degradacji pojazdu. Dlatego bardzo ważne są wczesne oględziny, przydałby się również przegląd i nie dotyczy to tylko zakupionych aut używanych, ale w naszych własnych modelach również powinniśmy być bardzo czujni.