Czy warto pić wodę podczas treningu?

Woda spełnia w naszym organizmie wiele bardzo ważnych funkcji, dlatego też konieczne jest uzupełnianie płynów, które bardzo szybko tracimy podczas wzmożonej aktywności fizycznej. Funkcją wody jest nie tylko regulacja temperatury naszego ciała, ale też transport jakże ważnych składników odżywczych.

Nic więc dziwnego, że bardzo ważne jest, aby pić wodę w trakcie ćwiczeń czy podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu. Zaniedbanie tego może niekiedy prowadzić nawet do odwodnienia, a broniący się przed utratą wody organizm może doprowadzić do sytuacji, w której nie są wydalane toksyczne substancje, co jest niekorzystne dla naszego zdrowia.

Eksperci zalecają, by pić wodę, tak w trakcie, jak również przed i po treningu – ilość tej wody zależy od ilości utraconego podczas aktywności potu. Warto także pamiętać o tym, że nie wszystkie napoje nadają się do spożywania w trakcie ćwiczeń – najlepsze będą płyny nawadniające, które prócz wody zawierają także elektrolity pomagające przywrócić równowagę w organizmie.