Czym charakteryzuje się taping?

Taping to jedna z nowoczesnych metod dzisiejszego świata sportu, która pozwala radzić sobie z kontuzjami i zmniejsza ryzyko ich wystąpienia. Bardzo często można spotkać się z nazwą „plastrowanie”, gdyż właśnie na tym ta metoda polega – na ciało przykleja się plastry o różnej długości, które skonstruowane są tak, że współgrają z naturalną elastycznością naszej skóry. Działanie takich plastrów polega na oddziaływaniu na bodźce mechaniczne, ale eksperci podkreślają, że chodzi tutaj także o przyspieszenie procesów regeneracyjnych poprzez polepszenie przepływu krwi w narażonych na ból miejscach.

Co ciekawe, takie plastry potrafią też na swój sposób masować skórę. Można je stosować przy wielu dolegliwościach, takich jak ból barków czy ból kolan, ale też przy problemach ze stawami czy nawet uszkodzeniach mięśni. Warto dodać, że plastry te są na tyle cienkie, że w zasadzie nie odczuwa się go na naszej skórze.

Według zaleceń można nosić je nawet przez kilka dni, a także brać w nich kąpiel, gdyż woda nie oddziałuje na nie negatywnie.