Sen niezbędny w zdrowym trybie życia

Najważniejszym elementem dobrego samopoczucia jest odpowiednia ilość snu. Każdego dnia dorosły człowiek potrzebuje na odprężenie, co najmniej siedmiu godzin spędzonych w łóżku. Okazuje się, że czas ten jest trochę regulowany przez indywidualne potrzeby, gdyż mamy różny zegar biologiczny. Sami wiemy, ile czasu potrzeba nam, aby być wypoczętym.

Dlatego należy starać się, aby nie zaniedbywać tej przyjemności. Im więcej zarwanych nocy, tym większa skłonności do powstawania problemów. Brak odpowiedniej ilości snu skutkuje spadkiem energii, brakiem koncentracji, osłabieniem wzroku, dolegliwości bólowych w obrębie głowy, a nawet kręgosłupa. Prowadzi do wystąpienia zaburzeń ze strony układu nerwowego, co może być przyczyną depresji, załamania nerwowego, ale również obniżenia odporności naszego organizmu.

Dlatego dobry sen jest jednym z najważniejszych elementów zdrowego trybu życia, o którym nie powinniśmy zapominać i pilnować ilości przesypianych godzin lub chociaż w weekend nadrabiać stracony czas.