Nasz wschodni sąsiad, sąsiad o jakże burzliwej historii, której nie obce są różnego rodzaju zbrojne zawieruchy, obchodzi święta narodowe przede wszystkim o charakterze religijnym, ale także i historycznym.

Religia od zawsze była bardzo integralną częścią tradycji wschodnio-europejskiej kultury, dlatego też nie może nikogo dziwić, że święta wynikające właśnie z tego tytułu są bardzo dla Ukraińców ważnymi i celebrowanymi -firma zatrudnia ukraińców.

Historyczna cześć obchodzonych wydarzeń jest także częścią ich przeszłości, przeszłości, na którą bardzo znaczący wpływ miała Rosja a wcześniej ZSRR a także Niemcy, w trakcie II Wojny Światowej.

Nie dziwi nikogo fakt, iż uchwalony jest dzień Obrońcy Ukrainy, jednakże falę negatywnych komentarzy i emocji wywołuje to, iż jest on od niedawna ustanowiony w dniu uznanym za datę, gdy powstała Ukraińska Powstańcza Armia, zwana w skrócie UPA, która walczyła z Niemcami oraz ZSRR, jednakże wsławiła się także negatywnie występując przeciwko Polakom z Polesia, Wołynia oraz Galicji, mordując ich całe rzesze.