Wielokulturowość w II Rzeczpospolitej

Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku Polska ponownie stawała się państwem wielonarodowym.
Przeczytaj również: Co to jest święto narodowe
Jednak rodzące się na przełomie XIX i XX wieku pojęcie kraju narodowego, postawiło przed nią nowe wyzwania i sprawiło, że wielokulturowość nie mogła przybrać już takiego samego kształtu jak za czasów I Rzeczpospolitej.
Przeczytaj również: Czechy
Co uległo zmianie? Choć w tamtym czasie ludność pochodzenia polskiego stanowiła około 2/3 ogółu społeczeństwa, w niektórych regionach kraju to właśnie Polacy stanowili mniejszość w stosunku do Białorusinów czy Ukraińców.
Przeczytaj również: Pamiętać to nasze zadanie
Warszawa natomiast stanowiła drugie – po Nowym Jorku – skupisko Żydów na świecie.
Obecność mniejszości narodowych na terenie Polski nie była jednak akceptowana przede wszystkim przez środowisko nacjonalistyczne, czyli Narodową Demokrację.
Być może wynikało to z faktu zjednoczenia Polaków po wielu latach zaborów, co wymagało z kolei podkreślania ważności polskiego pochodzenia.
Władz sanacyjne robiły więc wszystko, aby ograniczyć wpływ mniejszości narodowych na polską politykę.
Polecane artykuły

Wiedza i zdolność rozumienia
Wiedza i zdolność rozumienia to tylko na pozór pojęcia zbliżona. W kontekście szkół podstawowych często mówi się o zjawisku analfabetyzmu wtórnego, które polega na tym, że uczeń potrafi rozpoznać litery i przeczytać zdanie.Przeczytaj również: Serwowana na wiele sposobów biuro tłumaczeń angielski w

Holenderskie święta narodowe
Ciekawostką na skalę na pewno europejską jest informacja, iż Holandia, znajdująca się w centrum naszego kontynentu, obchodzi tylko dwa święta państwowe, w trakcie całego roku kalendarzowego.Przeczytaj również: Co to jest święto narodowe Pierwszym świętem jest Dzień Króla, będący tak naprawdę dniem