Narodowe niuanse

Gesty, które w jednym kraju uważa się za naturalne, a nawet nie zwraca się na nie uwagi, w innym mogą okazać się czynem wysoce niestosownym lub co najmniej takim, który przyciąga zdziwione spojrzenia. Zdarza się też, że dwa różne narody traktują tę samą rzecz, gest, czy zachowanie w zupełnie odwrotny sposób. Jednym z najbardziej reprezentatywnych przykładów narodów, które funkcjonują nieco „na opak” jest Bułgaria. Warto pamiętać, że przeczący ruch głową ze strony Bułgara oznacza przytaknięcie, zaś ruch potakujący oznacza odpowiedź przeczącą.
Przeczytaj również: Co to jest święto narodowe
W towarzystwie Amerykanów lepiej nie narzekać, gdyż mimo całej swojej tolerancyjności, wprost nie znoszą jakichkolwiek prób marudzenia w ich obecności. Według ich opinii, na zewnątrz wszystko zawsze powinno być O.K. W Indiach wysoce niewskazane jest dotykanie pokarmów lewą ręką.
Przeczytaj również: Czechy
W Europie nawet nie myślimy o takich rzeczach, ale za to posiadamy nieco inne nawyki związane z utrzymaniem higieny. W Indiach, lewa dłoń jest przeznaczona do wszelkich czynności związanych z higieną osobistą, dlatego przestrzega się tego, by nie miała kontaktu z żywnością. Pamiętajmy, aby nigdy nie dawać Chińczykowi zegarka w prezencie. Jest on tam bowiem symbolem zbliżającej się śmierci.
Przeczytaj również: Pamiętać to nasze zadanie
Polecane artykuły

Wiedza i zdolność rozumienia
Wiedza i zdolność rozumienia to tylko na pozór pojęcia zbliżona. W kontekście szkół podstawowych często mówi się o zjawisku analfabetyzmu wtórnego, które polega na tym, że uczeń potrafi rozpoznać litery i przeczytać zdanie.Przeczytaj również: Serwowana na wiele sposobów biuro tłumaczeń angielski w

Holenderskie święta narodowe
Ciekawostką na skalę na pewno europejską jest informacja, iż Holandia, znajdująca się w centrum naszego kontynentu, obchodzi tylko dwa święta państwowe, w trakcie całego roku kalendarzowego.Przeczytaj również: Co to jest święto narodowe Pierwszym świętem jest Dzień Króla, będący tak naprawdę dniem