Znaczenie suchej karmy

Chyba wszyscy właściciele psa sięgają po karmę suchą, która w pewnych sytuacjach stanowi wręcz podstawę diety czworonoga. Czy zawsze jest ona wskazana i jakie powinna zajmować miejsce w hierarchii posiłków, które zjada nasz piesek? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Zarówno w odniesieniu do psów, jak i kotów można spotkać się z opinią, że odpowiednio dobrana karma sucha jest wystarczająca, aby dostarczyć zwierzęciu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Cała reszta to już przekąski i karmy dodatkowe.
Przeczytaj również: Psiaki lubią przekąski
W praktyce znalezienie takiej zbilansowanej karmy nie jest oczywiste. Z pewnością nie zaliczają się do nich tanie wyroby marketowe, jak też karmy koncernowe nachalnie promowane w mediach. Tu musimy odwołać się do producentów z renomą, którzy dbają o to, aby oferowany przez nich pokarm stał na najwyższym poziomie pod względem jakości, składu surowcowego oraz wartości odżywczych. Jeśli sami mamy wątpliwości, można zwrócić się z pytaniem do weterynarza lub pracownika sklepu zoologicznego.
Przeczytaj również: Gdzie szukać porady?
Na pewno warto, aby porządna sucha karma stale znajdowała się w psiej misce. Dzięki temu pies będzie mógł ją zjadać, gdy poczuje się głodny. Jednak ilość karmy nie jest już dowolna – nie może być jej zbyt wiele, bo zwłaszcza większe psy są często łapczywe. Mogą zjeść naprawdę bardzo dużo w ciągu dnia, co z jednej strony nie służy procesom trawienia, a z drugiej może skutkować problemami z nadwagą.
Przeczytaj również: Opieka weterynarza
Utrzymanie prawidłowej wagi psiaka powinno być dla każdego właściciela bardzo ważną kwestią.
Polecane artykuły

Wiedza i zdolność rozumienia
Wiedza i zdolność rozumienia to tylko na pozór pojęcia zbliżona. W kontekście szkół podstawowych często mówi się o zjawisku analfabetyzmu wtórnego, które polega na tym, że uczeń potrafi rozpoznać litery i przeczytać zdanie.Przeczytaj również: Serwowana na wiele sposobów biuro tłumaczeń angielski w

Holenderskie święta narodowe
Ciekawostką na skalę na pewno europejską jest informacja, iż Holandia, znajdująca się w centrum naszego kontynentu, obchodzi tylko dwa święta państwowe, w trakcie całego roku kalendarzowego.Przeczytaj również: Co to jest święto narodowe Pierwszym świętem jest Dzień Króla, będący tak naprawdę dniem