Czy hobby i zainteresowania mają znaczenie w życiorysie?

Bardzo wiele osób tworzących dokumenty aplikacyjne, ma problem z pozycją zainteresowań. Nie jesteśmy pewni, czy mają one wpływ na osąd rekrutera wobec naszej osoby, jeśli tak, to czy hobby powinno być wyszukane i kreatywne oraz czy w ogóle umieszczać je w CV. A co jeśli w ogóle nie mamy hobby, ani żadnych specyficznych zainteresowań? Podawanie hobby w życiorysie nie jest koniecznością.

W żaden sposób nie powinno mieć ono wpływu na ocenę naszej kandydatury. W życiorysie powinniśmy skupić się na doświadczeniach i kwalifikacjach, a hobby jest tylko dodatkiem. Przede wszystkim na pewno nie powinniśmy wymyślać sobie zainteresowań, tylko na potrzeby CV.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, może okazać się, że tak naprawdę nie mamy dużej wiedzy na temat, który podaliśmy za nasz konik. Każdy człowiek posiada czynności, które lubi wykonywać, lub umiejętności, którymi może się pochwalić. Może konstruowanie CV jest dobrym czasem, żeby przemyśleć, co nas naprawdę interesuje, niezależnie od procesu rekrutacji.