Psiaki lubią przekąski

Dodatkowym elementem, który warto uwzględnić w diecie psa są różnego rodzaju przekąski. Na rynku jest ich bardzo wiele i służą one głównie temu, aby urozmaicić żywienie psów. Zwykle skład takich wyrobów opiera się o produkty pochodzenia zwierzęcego. Część takich przekąsek cechuje się podwyższoną kalorycznością, w związku z czym nie należy podawać ich psom zbyt często ani w zbyt dużej ilości.

Poza walorami smakowymi, zwykle produkty te są również odżywcze – zawierają sporo białka, a także witaminy i minerały. Bardzo ciekawym rodzajem przekąsek dla psów są twarde chrupki, które mają na celu utrzymanie zębów psa w doskonałej kondycji. Nim wynaleziono tego typu produkty, identyczne zadanie spełniały kości, które psy wprost uwielbiają odgryzać. Dzięki przekąskom nie trzeba już podawać czworonogom kości.

Oprócz pozytywnego wpływu na uzębienie zwierząt, takie produkty wyróżniają się także dodatkiem witamin i minerałów, więc ich spożywanie bardzo dodatnio wpływa na organizm zwierzęcia. Ważne jest, aby starać się podawać psom smakołyki składające się w możliwie dużym procencie ze składników pochodzenia naturalnego. Mamy wówczas pewność, że nie zaszkodzą one psu, będą też łatwo strawione w żołądku. Jeśli mamy w tym zakresie wątpliwości, zawsze warto zapytać sprzedawcę, czy oferowana przekąska opiera się na naturalnych składnikach pochodzenia zwierzęcego bądź roślinnego.

Wskazane jest podawanie psom smakołyków zawierających błonnik – wpływa on pozytywnie na pracę układu pokarmowego, podobnie jak u ludzi.