Mniejszości narodowe w Polsce

Polska, pomimo dających się łatwo zaobserwować trendów wielokulturowości w Europie, cały czas pozostaje państwem o stosunkowo jednolitym społeczeństwie. Nie oznacza to oczywiście, że na terenie naszego kraju nie występują żadne mniejszości narodowe.
Przeczytaj również: Co to jest święto narodowe
Która z nich jest najliczniejsza? Najbardziej liczną mniejszością narodową w Polsce okazali się Niemcy. Przynależność do tego narodu zadeklarowało ponad 147 tysięcy polskich obywateli, z czego prawie 104 tysiące mieszka w województwie opolskim.
Przeczytaj również: Czechy
Drugą pod względem liczebności mniejszością narodową w Polsce są Białorusini, a większość z nich, bo aż 95% mieszka w województwie podlaskim. Na trzeci miejscu znaleźli się natomiast Ukraińcy.
Przeczytaj również: Pamiętać to nasze zadanie
Podczas spisu powszechnego taką narodowość zadeklarowało ponad 30 tysięcy obywateli, a prawie połowa z nich mieszka na Warmii i Mazurach. Jednak w wyniku przesiedleń można spotkać ich również w województwie zachodniopomorskim.
W sumie na terenie Polski mieszka 18 mniejszości narodowych, a oprócz wymienionych są to m.in.
Rosjanie, Litwini, Słowacy oraz Ormianie.
Polecane artykuły

Wiedza i zdolność rozumienia
Wiedza i zdolność rozumienia to tylko na pozór pojęcia zbliżona. W kontekście szkół podstawowych często mówi się o zjawisku analfabetyzmu wtórnego, które polega na tym, że uczeń potrafi rozpoznać litery i przeczytać zdanie.Przeczytaj również: Serwowana na wiele sposobów biuro tłumaczeń angielski w

Holenderskie święta narodowe
Ciekawostką na skalę na pewno europejską jest informacja, iż Holandia, znajdująca się w centrum naszego kontynentu, obchodzi tylko dwa święta państwowe, w trakcie całego roku kalendarzowego.Przeczytaj również: Co to jest święto narodowe Pierwszym świętem jest Dzień Króla, będący tak naprawdę dniem